فروشگاه آبزی صید

1- کاهش فشار خون: بیمارانی که به فشار خون مبتلا هستند میتوانند میگو را به سبد غدایی خود اضافه کنند.میگو دارای مقدار زیادی امگا3 میباشد و به همین جهت میتواند فشار خون را کنترل کند.(باید توجه داشت که میگو را با نمک و روغن زیاد مصرف نکنید), چون با مصرف نمک و روغن زیاد نه تنها فشار خون کاهش نمیابد, بلکه بیشتر هم میشود.

2- سلنیوم زیاد موجود در میگو: مقدار بالای سلنیوم موجود در میگو از خواص بارز دیگر میگو میباشد. این ماده معدنی دارای خاصیت آنتی اکسیدان است و در نتیجه از بروز بیماری های گوارشی پیشگیری میکند.این ماده ی معدنی دارای خاصیت ضد سرطان نیز میباشد. تحقیقات انجام گرفته شده در این زمینه نشان میدهند که افرادی که میگو مصرف میکنند, کمتر در معرض ابتلا به سرطان های مختلف از جمله سرطان روده, سرطان خون لوسمی, سرطان لنفوم هوچکین و انواع سرطان های دیگر قرار میگیرند.

3- درمان کم خونی: کم خونی یکی از شایع ترین بیماری ها در میان بانوان ایرانی میباشد.خانم ها در دوران قاعدگی بیشتر دچار فقر آهن و کم خونی میشوند.از این رو مصرف میگو میتواند از بروز این بیماری پیشگیری کند. همچنین افرادی که به فقر آهن مبتلا هستند با مصرف مرتب میگو میتوانند به راحتی این بیماری را درمان کنند. بسیاری از متخصصان تغذیه این باور را دارند که میگو میتواند به جای گوشت قرمز آهن مورد نیاز بدن را تامین کند, حتی بدون اینکه باعث افزایش کلسترول خون شود.

4- کاهش خطر ابتلا به آلزایمر: آلزایمر بیماری ای که این روز ها خیلی از هموطنان ما را تهدید میکند و باعث بروز افسردگی و افکار منفی و حتی فراموشی میشود. بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه بر این باورند که با مصرف 2 تا 3 بار میگو در هفته میتوان از بروز این بیماری پیشگیری کرد.میگو حاوی اسید های چرب است که از بروز اختلال حواس و آلزایمر پیشگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *